UAB „AGROPRIMUM” ekspedicija po Lietuvos laukus (III dalis)

Šiomis dienomis  UAB „AGROPRIMUM ” agronomai apžiūrėjo žieminių pasėlių laukus Suvalkijoje, Dzūkijoje ir Kauno r. Pirmosios išvados, kuriomis norime su Jumis pasidalinti.

Pasėlius reikia vertinti ne pagal spaudą ar televiziją, bet juos apžiūrint.

Pav

 

Pasivažinėjus (2014 m. vasario 26 d.) po Suvalkijos, Dzūkijos rajonus, pastebime, jog lengvesnėse žemėse žieminiai rapsai, rugiai, kvietrugiai ir miežiai pradeda leisti pirmąsias šakneles. Geriau atsigauna pasėliai, rudenį nupurkšti specialiomis trąšomis, skirtomis pagerinti augalų žiemojimą – „Retafos“ (skirtos rapsams) ir „Campofort Fosfamid“ (skirtos javams).

Pirmosios šaknelės ir pliusinės temperatūros – ženklas, jog reikia pradėti galvoti apie tręšimą. UAB „AGROPRIMUM“ Jums rekomenduoja pirmajam tręšimui naudoti azotines trąšas su ureazės inhibitoriumi. Šylant orams ir kylant dirvos temperatūrai jis neleis patirti azoto nuostolių dėl garavimo, amidiniam azotui virstant į amoniaką, ir dėl išsiplovimo, amonio azotui virstant į nitratinį azotą. Taigi, azotą, kuris taip reikalingas augalams atsigauti ir vystyti šaknų sistemą, ureazės inhibitorius padės ilgiau išsaugoti šaknų zonoje.

Mūsų pirmojo tręšimo rekomendacija atsigaunantiems žieminiams rapsams būtų: UREAstabil 200 kg/ha fiziniu svoriu (karbamidas su ureazės inhibitorium) arba KAS 220 l/ha + StabilureN 0,5 l/ha (ureazės inhibitorius). Žieminiams javams: UREAstabil 150 kg/ha fiziniu svoriu arba KAS 170 l/ha + StabilureN 0,35 l.

Žieminių rapsų pasėliuose, kurie „išgyvens“, bus praretėjimai. Skatinti augalų augimą, asimiliacinio paviršiaus ploto didėjimą, maistinių medžiagų įsisavinimą, didesnį šaknų sistemos vystymąsi, augalo šakojimąsi, rekomenduojame naudoti su pirmu insekticidu specialią trąšą per lapus „FORTESTIM Beta“ 7 l/ha. Prie šios trąšos papildomai nereikia pridėti jokių amino, huminių ar kitų trąšų, nes ji jau papildyta šiomis sudedamosiomis dalimis. Jei dar kartą reiktų purkšti insekticidu žieminius rapsus, pridėkite tik boro trąšos.

Žieminių javų pasėliuose tiems patiems tikslams kaip ir rapsuose, rekomenduojame panaudoti per lapus „FORTESTIM Alfa“ 7 l/ha. Šios trąšos panaudojimo laikas būtų: retesniuose pasėliuose – javų krūmijimosi metu (skatintume šoninių stiebų formavimąsi); tankesniuose – krūmijimosi pabaigoje – bamblėjimo pradžioje (kad augalas išsaugotų ir neatmestų šoninių stiebų). „FORTESTIM Alfa“ galima maišyti su herbicidais ar augimo reguliatoriais, jei tai nedraudžia pesticidų gamintojas. Šios trąšos nenaudokite po purškimo herbicidais, kad neatsigautų piktžolės. Reiktų palaukti mažiausiai savaitę. Po šios trąšos panaudojimo papildomų tręšimų per lapus daryti nereikia iki varpos pasirodymo, nes papildomi tręšimai per lapus duos tik išlaidas, o ne pajamas.

„FORTESTYM“ grupės trąšos sumažina stresinių situacijų įtaka augalams visos vegetacijos laikotarpiu.

PAvv

Smulkesnę informaciją galite gauti susisiekę su UAB „AGROPRIMUM“ agronomais – konsultantais: Loreta Aleknavičienė, tel. 8-620 82220; Ieva Neveckaitė, tel. 8-687 11813; Arūnas Vasiliauskas, tel. 8-620 55885; Deividas Juodis, tel. 8-671 48180; Romas Pukinskas, tel. 8-671 49670.