RETAFOS Prim

REATFOS®prim

Rudeninis žieminių rapsų augimo stimuliatorius

STARTUOJA greičiau ir geriau nei kiti

Energija net iki pavasario

retafos-prim-2

Fosforas yra polifosfato formoje (be krūvio ir augalai pasisavina per 1-2 val.), kalis organinėje formoje. TAIGI ŠIE ELEMENTAI YRA GREITAI PATENKANTYS Į AUGALŲ AUDINIUS.

 Trąšos per lapus RETAFOS®prim pirmiausia skirtos tręšti augalus ankstyvame jų augimo tarpsnyje. Jos sumažina augalų jautrumą stresinėms situacijoms, skatina šaknų didesnės masės augimą, vystymąsi ir suteikia papildomą energiją.

RETAFOS®prim yra idealus produktas rapsų ir javų purškimui rudenį. Tinka naudoti kartu su fungicidais, turinčiais augimo reguliatoriaus poveikį. Ši trąša dalyvauja maisto medžiagų apykaitos procesuose, skatina metabolizmo (augimo) procesus, maisto medžiagų pasisavinimą iš dirvos, reguliuoja energijos balansą, aktyvina asimiliatų pernešimą į generatyvinius organus, kuriuose jau iš rudens formuojasi derlingumo potencialas, fotosintezę.

RETAFOS®prim charakteristika:

RETAFOS®prim dėl subalansuotų biologiškai aktyvių komponentų ir specifinių maistinių medžiagų turi stiprų stimuliacinį poveikį. RETAFOS®prim buvo specialiai sukurtas rapsų ir javų augimui skatinti ankstyvame rudeniniame vystymosi etape. Šiame produkte bioaktyvūs elementai yra organinės medžiagos: amino rūgštys, peptidai, humatai ir kompleksiniai anglies junginai su biologiškai aktyviomis grupėmis. Šios medžiagos pasižymi stumuliaciniu poveikiu, papildoma energija.

RETAFOS®prim maistinių medžiagų kompleksą sudaro N, P, K, B, kurios sinergijoje su biologiškai aktyviomis medžiagomis teigiamai įtakoje augalų augimą, medžiagų apykaitą. Nuo kitų žinomų stimuliatorių ir trąšų  RETAFOS®prim išsiskiria švelniu, lėtu ir ilgalaikiu veikimu, kuris augale pasireiškia tuo, kad visu rudeninės vegetacijos laikotarpiu didėja augalo biomasė, sausųjų medžiagų kiekis ir kaupiamųjų medžiagų akumuliacija.

retafos-prim-1

 • Azotas – aktyvina gyvybinius augalo procesus, organinių medžiagų kūrimą, padidina žieminių rapsų lapų asimiliacinį paviršiaus plotą
 • Fosforas – susijungęs su anglies junginiais užtikrina energijos pernešimą į jaunus lapus, dalyvauja kvėpavime, paveldimų savybių perdavime, teigiamai veikia dauginimosi organus
 • Kalis – reguliuoja vandens režimą augaluose, didina atsparumą aplinkos veiksniams (žemoms temperatūroms), didina cukraus kaupimąsi, jo pernešimą iš lapų į šaknis ir dauginimosi organus.Šaltis ne taip smarkiai pakenkia augalui, kai yra padidejęs kalio kiekis lapuose, nes padidėja ląstelių sulčių koncentracija ir audinių standumas. Šios medžiagos pavasarį yra naudojamos kaip energijos šaltiniai.

 

 • Boras–skatina fitohormono cytokinino kūrimąsi (stimuliuoja ląstelių dalijimąsi, pumpurų formavimąsi, lapų platėjimą), pagerina įsišaknijimą ir cukraus kaupimąsi, jo transportavimą į augimo kūgelį. Augalams su didesniu boro poreikiu- prie 5,0 l /ha RETAFOS®prim papildomai pridėti 0,5 l/ha BORO®

RETAFOS®prim pranašumai

 • Naujos formos maistinės medžiagos – didesnis efektyvumas
 • Didelis fosforo ir kalio kiekis
 • Ilgalaikis poveikis
 • Didelis maistinių medžiagų kiekis nedideliame trąšų kiekyje – 1,44 kg /l
 • Greitas biologiškai aktyvių medžiagų įsijungimas į mainų procesus
 • Sinergija tarp maistinių medžiagų ir biologiškai aktyvių komponentų
 • Efektyvus ankstyvame ir vėlyvame panaudojime (derinant su fungicidų panaudojimu)
 • Klijų efektas, atsparumas nuplovimui

RETAFOS ®prim pagrindinės funkcijos

 • Stiprinti ląstelių diferenciaciją (dalijimąsi)
 • Rudenį sustiprinti augalų energetinę pusiausvyrą
 • Skatinti maistinių medžiagų apykaitą augaluose
 • Rudenį padidintiaugaluose sausųjų medžiagų gamybą be peraugimo rizikos
 • Stiprinti audinių atsparumą užšalimui

RETAFOS®prim naudojimo sąlygos

Norma hektarui: 5  l/ha (arba 7,2 kg/ha)

Optimalus purškimų laikas: rugsėjo antra pusė – spalio pradžia

Optimali augimo fazė rapsų: 4-6 lapai (BBCH 14-16)

Minimali naudojimo temperatūra: +5° C

Minimali temperatūra po purškimo: dienos +4-7 °C – 10-14 dienų laikotarpyje

Vandens norma vienam hektarui: 150-300 l / ha.

 

RETAFOS®prim panaudojimo terminai žieminiuose rapsuose

retafos-prim-3

Rudenį žieminių rapsų ir javų auginimo tikslas yra suformuoti stiprius augalus su dideliu sausųjų medžiagų kiekiu. Tokie augalai yra labiau atsparūs nepalankiems aplinkos poveikiams, o pavasarį jie sugebės ilgesnį laiko tarpą išgyventi iš sukauptų maistinių medžiagų.RETAFOS®prim tikslas yra suformuoti stiprius augalus

 

Smulkesnę informaciją galite gauti susisiekę su UAB „Agroprimum“ agronomais-konsultantais

Loreta Aleknavičienė   tel.: +370 620 82220

Arūnas Vasiliauskas     tel.: +370 620 55885

Romas Pukinskas          tel.:+370 671 49670

Dalia Langienė                  tel.: +370 687 11813

www.agroprimum.lt