MIKRO AC prie beico

MikroAC universalios trąšos per lapus ir beicavimui

Siekiant užauginti didesnius ir kokybiškesnius derlius, ūkininkai intensyvina žemės ūkio kultūrų auginimo technologijas. Norint subalansuoti augalams maistinių medžiagų kiekius dirvožemyje, pasėliai tręšiami didelėmis mineralinių trąšų normomis ir visai arba mažai naudojamos organinės trąšos. Dėl to  mūsų dirvožemiai degraduoja, nes mineralinėmis trąšomis skatinama dirvožemio organinės medžiagos mineralizacija. Organinės anglies ir bendrojo azoto kiekių mažėjimas mažina  humuso atsargas.

Esant brangioms mineralinėms trąšoms ir nenaudojant organikos, vienas iš racionaliausių būdų – panaudoti mikroelementines skystas trąšas per lapus, praturtintas huminėmis ir fulvo rūgštimis MikroAC.

MikroAC sudėtinės dalys:

·       Sudėtis

Azoto – 30 g/l, fosforo – 30 g/l, kalio – 30 g/l, magnio – 15 mg/l, sieros – 60 mg/l, geležies – 150 mg/l, mangano – 60 mg/l, boro – 100 mg/l, cinko – 30 mg/l, vario – 45 mg/l, kobalto – 5 mg/l, fulvo rūgščių – 16 g/l, huminių rūgsčių – 4 g/l ir mikroorganizmų (viename mililitre 40 mljn. kolonijų )

·       Mikroelementai

Mikroelementai įeina į fermentų sudėtį, be kurių neįmanomi biocheminiai procesai augaluose.  Taip pat jie yra vitaminų, hormonų sudedamoji dalis.

Siekiant gauti didesnius derlius, naudojamos didelės azoto normos. Augaluose kaupiasi nitratai. Sumažinti jų kiekius arba pagreitinti nitratų virtimus į baltymus būtini mikroelementai, kurie veikia katalizuojančius procesus

Šis procesas greitesnis jei mūsų naudojami mikroelementai yra mišinyje su humatais. Humatai ne tik perneša mikroelementus, bet ir perduoda visą energiją, padidindami katalizuojančius procesus tūkstantį kartų.

Mikroelementines trąšas naudodami  su humatų kompleksu, galime sumažinti įnešamų mikroelementų kiekius net keletą kartų ir gauti derliaus priedą, pagerinti gaunamos produkcijos kokybę. Tuo tarpu be humatų mums reikės panaudoti didesnes normas mikroelementinių trąšų kad, gauti tą patį efektą. Tačiau čia rizikuojame augalus apnuodyti, stresuoti.

·         Mikroorganizmai

Mikroorganizmai dirvožemyje atsakingi už augalinių liekanų mineralizacijos, humuso sintezės ir destrukcijos procesus, fitosanitarinės dirvožemio būklės formavimą, biologiškai aktyvių medžiagų kaupimą dirvožemyje, atmosferos azoto fiksaciją…

Ūkiuose naudojami pesticidai, mineralinės trąšos mažina naudingų makro ir mikroorganizmų kiekius dirvožemyje.

Šiai problemai spręsti yra sukurta nemažai mikrobiologinių preparatų, kuriuose dominuoja viena arba dvi rūšys dirvožemio mikroorganizmų. Daugumos mikrobiologų nuomone, tokios trąšos yra siauros specializacijos ir neišsprendžia problemų susijusių su dirvožemio biotos atstatymu.

 Problemai spręsti geriausia panaudoti mikrobiologines trąšas sukurtas iš biohumuso. Prie jų galima priskirti skystas mikroelementines trąšas MikroAC, skirtas tręšimui per lapus ir sėklų beicavimui. Šios trąšos  praturtintos mikroelementais ir makroelementais. Be maistinių medžiagų ir humatų, jos savo sudėtyje turi mikroorganizmų (viename mililitre 40 mljn. kolonijų).

Naudojant  MikroAC  prie beico, augalai aprūpinami maitinamosiomis medžiagomis pirmaisiais augimo tarpsniais, skatinamas sėklų dygimas ( 12-17 % didesnis lauko daigumas) ir įsišaknydijimas, didėja augalų atsparumas nepalankioms aplinkos sąlygoms, ligoms ir kenkėjams. MikroAC trąšose esantys mikroorganizmai gerina sėklos fitosanitarinę būklę, normalizuoja mikrofloros sudėtį šaknų zonoje.

Mikro Ac 1

  Patekus Mikro AC trąšoms ant augalo, jose esančios epifitinės bakterijos, pradeda daugintis, ir neleidžia vystytis ligų sukėlėjams, t.y., sukuriamas biologinis barjeras, neleidžiantis patogenams prasiskverbti į augalo audinius.

·         Humatai

Humatai patekę į augalą sustiprina ultravioletinių spindulių absorbciją, pagreitina organinių medžiagų sintezę, intensyvina biocheminius procesus, greitina augalo augimą ir vystymąsi. Didina membranų laidumą- maistiniai elementai lengviau prasiskverbia į ląstelių vidų, ypatingai fulvo rūgštys pasižymi aktyvumu, skvarbumu ir  trąšų kompleksuose yra kaip „ mikroelementų transporto priemonė“. Humatai didina augalų atsparumą nepalankioms augimo sąlygoms, teigiamai veikia šaknų susiformavimo procesus.

Patekę humatai į dirvožemį, padidina  įterptų trąšų ir dirvožemyje esančių maisto elementų panaudojimo koeficientą. Tirpios huminių rūgščių druskos stimuliuoja dirvožemio mikroorganizmų gyvybinę veiklą.

MikroAC trąšose esantys humatai, mikroelementai, fitohormonai ne tik aktyvina augaluose vykstančius biocheminius procesus, bet ir riboja augalų ištysima (augalų augimo pradžioje optimizuoja fosforo ir kalio įsavinimą iš dirvožemio – stiebai, ūgliai būna stipresni ir ne taip greit gula ), daržovėse sumažėja nitratų kiekis, o dėl aprašytų elementų sinergijos ši trąša yra prailginto veikimo.

 

MikroAC panaudojimas:

Prie beico javams-1,0 l/t

   ankštinėms kultūroms ( žirniams, lubinams ir kt. ) – 0,5 l/t

·       Per lapus 1-2 l/ha

Galima naudoti su pesticidais, jeigu nėra gamintojų apribojimų.

Mikro AC 2

 

Smulkesnę informaciją galite gauti susisiekę su UAB „Agroprimum“ agronomais-konsultantais

Loreta Aleknavičienė .Tel. +370 620 82220

Arūnas Vasiliauskas. Tel. +370 620 55885

Romas Pukinskas. Tel.+370 671 49670

Dalia Langiene. Tel. +370 687 11813