„K-Gel 175“ – kalio gelinės trąšos derlingumui ir kokybei didinti

Loreta Aleknavičienė

UAB „Agroprimum“ agronomė -konsultantė

Kalio daugiausia yra  jaunose augalo dalyse: pumpuruose, jaunuose lapuose. Jis sudaro  apie 1-2% augalų sausos masės.

Kalio fiziologinis poveikis augalams yra labai platus. Jis reguliuoja augalų maitinimą, mažina nitratų susikaupimą, padeda augalams ekonomiškiau ir produktyviau naudoti vandenį, kai trūksta drėgmės arba jos kiekis labai svyruoja. Kalis fotosintezės metu į cheminius junginius perneša ir sutelkia šviesos energiją, tai padidina fotosintezės naudingumą. Šis makroelementas aktyvina angliavandenių ir vitaminų sintezę, skatina baltymų susikaupimą, transportavimą į kaupiamuosius organus.

Kalis didina krakmolo kiekį bulvių gumbuose, cukraus kiekį cukrinių runkelių šakniavaisiuose, sėklų kokybę, javų varpose padidina grūdų skaičių, jų stambumą, sausros metu mažiname augalų transpiraciją.

„K-Gel 175“- kalio trąšos gelio formoje

            Kai naudojame įprastines trąšas per lapus (purškimo metu esant vėjui, aukštai oro temperatūrai), jos greitai nudžiūsta,  kristalizuojasi, augalai per lapus maistinių medžiagų pilnai neįsisavina.

Gelis pagerina trąšos ir naudojamo tirpalo pasiskleidimą ant augalo lapų, lėtina nudžiūvimą, vandens garavimą, sumažina nuplovimo riziką. Šios formuliacijos dėka, išvengiame kristalizacijos, maistinių medžiagų nubyrėjimo nuo augalo ant žemės. „K-Gel 175“ trąša pasižymi  geru drėkinamuoju ir prilipimo poveikiu. Trąšai lėtai džiūstant ant augalo paviršiaus, maistinės medžiagos atsipalaiduoja ilgiau ir augalas maitinamas tolygiau.

Šių trąšų sudėtyje be kalio elemento yra ir sieros. Ji yra sudedamoji dalis amino rūgščių ( cistino, cisteino, meteonino), kurios yra baltymų statybiniai blokai. Javų grūdų sedimentacijos ir glitimo rodikliams įtakos turi ne tik auginimo sąlygos, veislės savybės, azotas, bet ir siera. Šio elemento trūkumas sulėtina maisto medžiagų mainus ir riboja azoto panaudojimą. Augaluose kaupiasi nitratai, kurie lėtai virsta į baltymus.

Naudodami „K-Gel 175“ trąšą gelio formoje gausime maksimalų rezultatą:

  • didesnį ir kokybiškesnį derlių,
  • didesnį grūdų skaičių varpoje,
  • pagerės sėklų kokybė – didesnis daigumas,
  • pilną maisto medžiagų įsavinimą per augalo lapus,
  • mažiausią naudojamo tirpalo nugaravimą,
  • išvengsime maisto medžiagų kristalizacijos,
  • gelinis elementas sumažins negatyvią meteorologinių sąlygų įtaką,
  • tolygų maistinių medžiagų atsipalaidavimą,
  • sausros metu augalai iš dirvožemio neįsavina makroelemento kalio, tad naudojant „K-Gel 175“ kompensuojame šio elemento trūkumą,
  • sumažėja augalų transpiracija- vandens garinimas iš augalo dalių, ypač lapų, mažesniais kiekiais iš stiebų, žiedų ir vaisių.

Smulkesnę informaciją galite gauti susisiekę su UAB „Agroprimum“ agronomais-konsultantais Loreta Aleknavičienė 862082220; Ieva Neveckaitė 867499820; Arūnas Vasiliauskas 862055885; Romas Pukinskas 867149670; Deividas Juodis 867148180